sobota, 3 stycznia 2015

WICHURA I MUZYKA FILMOWA

Nowy Rok zrobił nam psikusa. W ciągu sylwestrowej nocy tak długo oczekiwany biały puch stopniał i znowu zrobiło się zielono. Najmłodszy nawet nie zdążył zrobić bałwana :(Nowy Rok przywitał nas też bardzo silnym wiatrem, który swoje maksimum osiągnął wczoraj po południu. Dzieci zostały poinstruowane, jak mają się zachować w przypadku braku światła, gdzie leżą zapałki i świeczki, a my nieodpowiedzialni rodzice wybraliśmy się na koncert muzyki filmowej. Na szczęście nie było tak źle, jak przedstawiały prognozy :)
Koncert był wspaniały. Najpierw usłyszeliśmy piosenki z filmów polskich (m.in. Ada, to nie wypada, Vabank, Ogniem i mieczem, Noce i dnie, Zakazane piosenki, Kiepscy, Czterdziestolatek), potem z zagranicznych(m. in. Titanic, Emmanuelle, Ojciec chrzestny, Siedmiu wspaniałych, Anastasia). Ja oczywiście wzruszyłam się słuchając walców.Wielką niespodzianką był udział Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art. Wichura powoli kończy się. Temperatura spada. Czyżby znów miał padać śnieg?

6 komentarzy:

 1. Ta wichura przyszła do nas! Strasznie wieje dzisiaj, a my wybieramy się do miasta na zaległe imieniny:) Dzieci u nas nie ma, więc nie ma kogo instruować co robić w przypadku braku światła:) Psy same zostają, ale wiesz, one boją się jak nie ma światła, bo kojarzą to z burzą:) Mam nadzieję, że będzie ok.
  Taki wypad na koncert muzyki filmowej to cudowne przeżycie, oj dawno nie byłam na żadnym koncercie, trzeba by znów wykupić karnet na nowy rok w filharmonii:) Człowiek na tej wsi zdziczał!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie, gdy bilety do kina, teatru itp można kupić przez internet, pozostaje tylko sprawdzać repertuar. A potem w drogę :)

   Usuń
 2. Hejka :)
  U mnie wiatrzysko było przedwczoraj, a przed świetami wręcz zwaliło suche drzewo stojące niedaleko naszej działki... Jak jest taki wiatr to spać nie mogę...nie wiem dlaczego jestem z tym tak zespolona ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas na szczęście nie było większych szkód. Niestety na ten weekend znowu szykuje się wichura :(

   Usuń
 3. To jest prawdziwa muzyka!
  Do niej sie wraca. Przy niej sie wspomina:)
  Unas tez wialo, na szczescie krotko. Szkod nie bylo.
  A snieg na pewno jeszcze spadnie i balwanka da sie ulepic;)

  OdpowiedzUsuń