wtorek, 17 lutego 2015

TAJEMNICE LASU

Dawno, dawno temu , za górami, za lasami , żyło sobie dwóch braci. Pewnego dnia na ich drodze stanął mądry człowiek, który otworzył przed nimi skarbiec pełen starych ksiąg z historiami tak niezwykłymi, o jakich jeszcze nie słyszeli. 
Bracia z zaangażowaniem zebrali podobne opowieści, baśnie o czarownicach, macochach, żołnierzach, karzełkach, olbrzymach i wilkach. Nie skierowali ich do dzieci. Czarnym charakterom wymierzali okrutne, średniowieczne kary. Z czasem wygładzili zakończenia, zamieniając je na żyli długo i szczęśliwie. Dzieci nie wiedzą, że księżniczka zamieniła żabę w księcia ciskając ją z całych sił o ścianę. Siostry Kopciuszka chcąc oszukać księcia, pozwalają odciąć sobie kawałek stopy i za karę tracą oczy. I taki właśnie moment jest w musicalu TAJEMNICE LASU w reżyserii Roba Marshalla. 
Lasem okazuje się mroczna puszcza, pełna magii. W niej spotykają się bohaterowie, tu ważą się ich losy.  Mimo, że w końcu bohaterowie pokonują zło ( uwaga!!! nie jest nim czarownica) nic nie jest takie, jak sobie wymarzyli. Życie bowiem to nie bajka.

Na film wybraliśmy się prawie całą rodziną (najstarsza z koleżanką wolała bardziej kontrowersyjny film) w Walentynki. Świetnie się bawiliśmy. Uwielbiam musicale i ucieszyłam się, że i reszcie przypadł do gustu, zwłaszcza najmłodszemu :) Urzekające wykonanie STAY WITH ME w wykonaniu Meryl Streep i NO ONE IS ALONE Anny Kendrick i Jamesa Cordena.


Na ostatnią baśń swojego zbioru bracia Grimm wybrali krótką powiastkę ZŁOTY KLUCZYK. Ubogi chłopiec wybiera się w zimie do lasu po drewno. W śniegu znajduje kluczyk, a w pobliżu żelazną skrzynkę. Wsuwa kluczyk w dziurkę. Przekręca go. Unosi wieko...

3 komentarze:

 1. Film chyba jest bardzo ciekawy, do tego musical! Ważne, ze cała Rodzina uświetniła ten dzień, u nas jeszcze chyba mało popularny:)
  Pozdrawiam serdecznie.
  Lubię książki Braci Grimm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie jest to film dla małych dzieci ze względu na drastyczne sceny. Ale warto go obejrzeć :)

   Usuń
 2. Bardzo bym chciala zobaczyc. Kocham las.

  OdpowiedzUsuń