poniedziałek, 10 sierpnia 2015

LABIRYNT Z LIGUSTRU I KUKURYDZY

Wczorajszy dzień miał być odpoczynkiem od upałów. Przeszedł front, trochę popadało i pogrzmiało. Ochłodziło się prawie o 10 C. Zachmurzone niebo zachęcało do wycieczki. Nie pozostawało nic innego tylko wsiąść w samochód i wyruszyć. Tym razem obraliśmy sobie za cel miejscowość Frank koło Starogardu Gdańskiego. Opis ogrodów znalazłam na stronie http://www.frank-raj.pl/Wśród ogrodów historycznych i botanicznych najbardziej podobał mi się sentymentalno-romantyczny, a dzieciom japoński. W ogrodzie modernistycznym zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową w białym samochodzie, a w mini-zoo oglądaliśmy dekoracyjne kurki. Po krótkim przejściu wśród żywopłotu z ligustru weszliśmy przez kładkę do drewnianego domku, z którego rozpościerał się przepiękny widok. Nie są to ogrody podobne do opisywanych przeze mnie w Dobrzycy, ale myślę, że warte odwiedzenia. W przylegającej do ogrodów szkółce zakupiłam dwie piękne, fioletowe malwy. 
Kolejnym naszym celem był Świat labiryntów Bliziny koło Przywidza. Droga była krótka i malownicza. Szykowaliśmy się na przejście labiryntu, a otrzymaliśmy ogromna porcję zabawy. Przed wejściem w kukurydzę trzeba było wspólnie wziąć udział w sześciu grach i zdobyć na potwierdzenie sześć pieczątek. Dopiero wtedy otrzymaliśmy mapę i wskazówki, czego szukać i jak wyjść z labiryntu. Dzieci podzieliły się rolami, a my rodzice pozwoliliśmy się prowadzić. Oczywiście po drodze trochę się pokłóciły, a mąż próbował też wtrącić swoje trzy grosze. Ja spokojnie szłam na końcu. Słońce porządnie przypiekało, a wiatru nie było w ogóle czuć. Tym bardziej radość była większa, gdy wyszliśmy szybciej, po znalezieniu ,,smoczych jaj", niż drużyna złożona z samych dorosłych. Dzieci dostały pamiątkowe zaświadczenia o przejściu labiryntu :)A potem był relaks nad jeziorem :)

8 komentarzy:

 1. Jak zwykle oryginalna fotoprezentacja kafelkowa.
  Przydałaby się mapa takich miejsc, bo niby zapisuję sobie gdzieś, żeby w podróży ze szlaku zboczyć i zobaczyć, ale potem się zapomina, wiadomo.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja staram się ciekawostki od razu zapisywać sobie w ulubione, ale bardzo często tez później zapominam :(

   Usuń
 2. :))))) Fajna zabawa i świetne fotki z opowieścią :))) Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ode mnie to kawał swiata, ale chętnie bym zwiedziła te ogrody:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może coś jest bliżej ? Teraz w wielu miejscach można znaleźć coś ciekawego :)

   Usuń
 4. Świetne zdjęcia w świetnej formie i do tego ciekawy opis :)
  Miło się czyta i ogląda :)

  OdpowiedzUsuń