środa, 22 czerwca 2016

DELIKATNOŚĆ

Uwielbiam z samego rana wyjść do letniego ogrodu. Gdy słońce leniwie prześwieca przez liście brzozy , a ulotna jak mgiełka rosa szykuje się do opuszczenia źdźbeł trawy. Przysiadam na ławce i chłonę wszystkimi zmysłami. Obserwuję puszysty owoc dmuchawca spokojnie przelatujący w pobliżu. Dostrzegam wdzięczną łodyżkę z drobniutkimi pączkami muśniętą powiewem wietrzyka. Przechylają się w moją stronę lekkie kwiatki facelii, skalnicy, zawciągu czy czarnuszki. Zamykam oczy i czuję łagodny zapach żylistka unoszący się w powietrzu. 


I wracam z krainy marzeń do codzienności. I już obiecuję sobie, że jutro też tutaj zajrzę i znów poczuję się beztroska i lekka jak piórko :),, Bo szczęście to przelotny gość.
Szczęście to piórko na dłoni,
co zjawia się, gdy samo chce,
lecz gdy się za nim nie goni"
                                     Magda Czapińska

17 komentarzy:

 1. Świetnie pokazana delikatność i subtelność kwiatów.
  Wietrzyku, prześliczne są Twoje zdjęcia.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle te najdelikatniejsze są mało widoczne w ogrodzie. Nieraz trzeba sporo cierpliwości, aby je dojrzeć:)

   Usuń
 2. Prześliczne zdjęcia. Jak piękna jest przyroda, szczególnie uchycona z tak bliska. Masz oko do zobaczenia jej subtelności:)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycają mnie Twoje zdjęcia kwiatów:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach, te detale, ulotność chwili - pięknie o tym napisałaś i pokazałaś na zdjęciach :)Dzięki skupieniu się na cudownych drobiazgach życie wydaje się bezpieczniejsze, wspanialsze - warto to robić! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach, te detale, ulotność chwili - pięknie o tym napisałaś i pokazałaś na zdjęciach :)Dzięki skupieniu się na cudownych drobiazgach życie wydaje się bezpieczniejsze, wspanialsze - warto to robić! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pęknie uchwyciłaś delikatność i urodę tych niepozornych kwiatów. Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne zdjęcia!!!Piękna jest przyroda!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz rację, że te delikatne cuda często są niedostrzegane albo przytłoczone spektakularną urodą wielkich lilii czy hortensji. Utrwaliłaś ich subtelny wdzięk. Jak często ludziom brak czasu by się nad nimi pochylić.

  OdpowiedzUsuń